buildingSMART Polska partnerem Konferencji Projektowanie Przyszłości

09.05.2022

W dniu 26 kwietnia br. uczestniczyliśmy w Konferencji Projektowanie Przyszłości w Krakowie, której buildingSMART Polska był partnerem. Był to dzień wypełniony bardzo ciekawymi prezentacjami branżowymi, których tematyka oczywiście koncentrowała się wokół BIM. Konferencję zakończyła debata zatytułowana „Zrozumieć wroga …”, czyli … zmianę. Czy zmiana to naprawdę wróg, oczywiście w kontekście BIM-u, innowacji, cyfryzacji procesu budowlanego? Nad tym pytaniem debatowali:
- Piotr Dymarski – buildingSMART Polska, Mostostal Warszawa
- Tomasz Piotrowski – Ministerstwo Rozwoju i Technologii
- Robert Szczepaniak – BIM Klaster
- Leszek Włochyński – TORPOL S.A., buildingSMART Polska
oraz Katarzyna Orlińska-Dejer z BIM Klastra, która moderowała dyskusję.

Trzeba przyznać, że już dawno nie słyszeliśmy tak ciekawej, ożywionej, merytorycznej, a jednocześnie sympatycznej i partnerskiej dyskusji. Mimo że każdy z uczestników zwracał uwagę na inne aspekty problemu oraz wystąpiły pewne różnice zdań, to suma summarum wszyscy podkreślali istotę „czynnika ludzkiego” we wdrażaniu wszelkich zmian i innowacji oraz fakt, że to użytkownik końcowy musi widzieć korzyści tychże. Wbrew pozorom nie była to wcale dyskusja teoretyczna, dziękujemy za ciekawe przykłady z Waszych organizacji, również spoza branży budowlanej.

Jeszcze raz dziękujemy BIM Klaster za zaproszenie do debaty, jak i na całe wydarzenie – to był dla nas zaszczyt i przyjemność. Miło było spotkać po tylu miesiącach naszych dobrych znajomych, współpracowników, w tym naszych Członków.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w konferencji, polecamy lekturę jej podsumowania autorstwa Karoliny Wróbel na bimblog.pl: BIM, LEAN, przemysł 4.0 i cyfryzacja – tak projektuje się przyszłość! Relacja z konferencji Projektowanie Przyszłości 2022 | BIM blog

 

Zdjęcia poniżej dzięki uprzejmości BIM Klaster.