Centrum Nauki Kopernik
18 maja 2023

openBIM Poland 2023

Pierwsza polska konferencja buildingSMART

O konferencji

Zapraszamy na pierwszą polską konferencję buildingSMART Polska, która odbędzie się już 18 maja br. w Warszawie. Będzie mowa przede wszystkim o openBIM: ogólnie i technicznie, międzynarodowo i lokalnie. Nie zabraknie ciekawych przykładów praktycznych zastosowań, ale również tematów dotyczących cyfryzacji jako takiej i zrównoważonego budownictwa.

Nasi członkowie, a jednocześnie uczestnicy Pokoi Technicznych zaproszą w połowie dnia do równoległych sesji i dyskusji o palących problemach BIMowych rynku, nad rozwiązaniami których pracują w Pokojach i Grupach Roboczych. Uwaga, ilość miejsc na sesje Pokoi Technicznych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń przy rejestracji.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Konferencja ta przeznaczona jest zarówno dla specjalistów, którym openBIM i otwarte standardy rozwijane i udostępniane światu przez buildingSMART nie są obce, ale również dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, że .ifc działa, a w openBIM można pracować i tworzyć wspaniałe projekty. Zapraszamy również osoby z administracji publicznej, odpowiedzialne za prowadzenie i nadzorowanie inwestycji publicznych w Polsce.

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI:

  • do 30 kwietnia 2023 r. - cena "Early Bird" - 390,00 zł
  • po 30 kwietnia 2023 r. - cena regularna - 490,00 zł
fot. Warbud
fot. Warbud

Prelegenci

Poznaj grono entuzjastów openBIM z kraju i ze świata, którym zależy, aby budowano mądrzej, taniej, efektywniej, z większą dbałością o środowisko naturalne. Oto pierwsi prelegenci konferencji openBIM Poland 2023:

Clive BILLIALD
buildingSMART International
CEO

Clive Billiald został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego buildingSMART International w styczniu 2023 roku. Clive ma doświadczenie w prowadzeniu, budowaniu i reformowaniu organizacji inżynieryjnych, budowlanych i technologicznych w środowisku międzynarodowym, ostatnio pracował dla firmy Bechtel jako Regional Delivery Director. Wcześniej pełnił różne funkcje w brytyjskim Ministerstwie Obrony, a w trakcie swojej kariery pracował m.in. w Australii i USA.

Artur TOMCZAK
buildingSMART International
bSDD Product Manager

Artur dołączył do buildingSMART International jako bSDD Product Manager. Jest również doktorantem na Norweskim Uniwersytecie Technicznym (NTNU), gdzie zajmuje się technologiami wspierającymi zarządzanie informacjami na temat gospodarki obiegu zamkniętego w budownictwie.

Marek SUCHOCKI
AUTODESK
Head of Industry Associations Strategy

Marek Suchocki pełni funkcję Head of Industry Associations Strategy w Autodesk, koordynując współpracę z kluczowymi stowarzyszeniami zawodowymi, organizacjami branżowymi i organami normalizacyjnymi na całym świecie. Posiada tytuł inżyniera budownictwa lądowego, jest dyplomowanym inżynierem, dyplomowanym specjalistą IT, członkiem BCS, członkiem ICE i członkiem CICES. Zasiada w Komitecie CICES Council of Management and Geospatial Engineering Practices, jest wiceprzewodniczącym Technology Group of Nima (wcześniej znanej jako UK BIM Alliance) i działa w komitecie British Standards B555, gdzie jest nominowanym przedstawicielem do CEN (European Standards Committee) dla Common Data Environments (CDE), BIM for Infrastructure i IOT/1 Digital Twin mirror committee. Jest również członkiem komitetu zarządzającego buildingSMART UK & Ireland, jak również Komitetu Sterującego International Infrastructure Room, gdzie jest przewodniczącym Project Steering Committee.

Momna MAZHAR
VIA IMC
BIM Koordynator / Project Manager BIM

Momna od 2017 roku pracuje dla firmy VIA IMC (Berlin, Niemcy), należącej do grupy VINCI - obecnie na stanowisku BIM Koordynatora / Project Managera BIM. Posiada dyplom w dziedzinie inżynierii lądowej (Uniwersytet Azji Południowej, Lahore, Pakistan) oraz tytuł magistra w dziedzinie „Zagrożenia naturalne i ryzyko w inżynierii budowlanej” (Bauhaus Universität, Weimar, Niemcy).

Tekin GUVERCIN
ISETIA / FND
CEO

Inżynier budownictwa, ekspert i entuzjasta zarządzania projektami, zarządzania projektami liniowymi, portfelem projektów, analizą ryzyka, technologią BIM, zarządzaniem placem budowy, benchmarkingiem i alternatywnym rozwiązywaniem sporów z ponad 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem.

Tekin posiada tytuł inżyniera Master of Business Administration, Certified Project Schedule Professional (PSP) oraz Earned Value Professional (EVP), Certified Risk Analyst (CRA) oraz Master Financial Planner (MFP). Tekin ma doświadczenia we wdrażaniu i konsultowaniu technologii IT w branży AEC oraz Oil&Gas z Oracle Primavera, Aconex, ISETIA, Oracle Unifier, Trimble Quadri i TILOS, Elecosoft Powerproject, CostOS. Jest członkiem Project Management Institute (PMI). Autor i twórca publikacji Micro & Macro Planning Concepts for Construction.

Bogusław PACIOREK
ADC
Prezes Zarządu

Inżynier budownictwa z 25-letnim stażem; doświadczenie w kierowaniu projektami i zespołami zdobywał w kilku międzynarodowo działających korporacjach budowlanych oraz reprezentując inwestorów. 

Prezes zarządu ADC, które oferuje całe spektrum usług związanych z przygotowaniem i prowadzeniem inwestycji budowlanych w Polsce i w Niemczech.

Jerzy RUSIN
BIM Point / Multibim
Właściciel

Architekt, przedsiębiorca, pasjonat cyfryzacji budownictwa, standaryzacji, openBIM. Od 20 lat zaangażowany w projekty wykorzystujące BIM w Polsce i zagranicą. Autor i współautor opracowań standaryzujących cyfrową wymianę informacji dla projektów i organizacji. Członek zarządu buildingSMART Polska i jeden z inicjatorów powołania polskiego oddziału organizacji, właściciel firm BIM Point i Multibim. 

Marcin GRZELAK
Gulermak / buildingSMART PL
Kierownik ds. BIM / BIM Manager

Jako BIM Manager Marcin odpowiada za wdrożenie narzędzi cyfrowych oraz metodyki BIM w regionie West w Gulermak. Pasjonuje go cyfryzacja procesów budowlanych oraz szerzej cyfrowa inżynieria. Ciągle szuka lepszych sposobów na łączenie ludzi i technologii.

Zdobył doświadczenie w pracy w środowisku BIM, będąc zaangażowanym w projektowanie oraz budowę rozmaitych inwestycji obejmujących muzea, szpital, elektrownie, budownictwo mieszkaniowe, biurowe, jak również stadiony oraz infrastrukturę transportową.

Dawid FEDKO
Mostostal Warszawa SA
Koordynator Zespołu

Dawid jest Koordynatorem Zespołu BIM w Mostostal Warszawa, stawiającym na pracę zespołową. Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM na budowach i w strukturach organizacji. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”. Członek zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. 

Uczestnik prac Komitetu Technicznego PKN w zakresie „Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie” oraz w podgrupie ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Członek Komitetu Sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska. 

Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji. Absolwent budownictwa i uczestnik studiów podyplomowych BIM i Inżynierii oprogramowania.

Jaan SAAR
Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Komunikacji Estonii
Head of Digital Construction

Jaan od ponad 15 lat zarządza procesami i IT w branży budowlanej. Dołączył do estońskiego Ministerstwa Spraw Gospodarczych i Komunikacji w 2018 roku, mając na celu cyfrową transformację budownictwa w Estonii. Obecnie pracuje nad rozwojem platformy "e-construction", która stanowi szkielet dla wymiany danych w całym cyklu życia budynku i krajowego bliźniaka cyfrowego.
Jest również przewodniczącym EU BIM Task Group, CCI Collaboration i członkiem zarządu buildingSMART International.

Jacek BORUC
WARBUD SA / buildingSMART Polska
Dyrektor w Pionie Przygotowania Produkcji

Absolutny pasjonat budownictwa i jego cyfryzacji. Propagator inżynierii niskoemisyjnej. Od 24 lat związany z firmą Warbud SA (Grupa VINCI Construction), w której pełni funkcję z-cy dyrektora w pionie Przygotowania Produkcji. Członek Zarządu Stowarzyszenia buildingSMART Polska, a zarazem juror międzynarodowego konkursu buildingSMART Awards. Członek Komitetów Technicznych PKN dot. Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie (232) oraz Zrównoważonego Budownictwa (307). Rzeczoznawca budowlany Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, współautor publikacji naukowych. Niezależny konsultant i szkoleniowiec.

Elżbieta WIELECHOWSKA
buildingSMART Polska / CCI Collaboration
Członkini / Ekspertka

Freelancerka, specjalistka standaryzacji i digitalizacji branży budowlanej.
Członkini indywidualna buildingSMART Polska oraz komitetu technicznego Construction Classification International Collaboration (CCIC). Członkini Podgrupy Roboczej ds. klasyfikacji CCI, działającej w ramach Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Tomasz GÓRECKI
HOCHTIEF Polska SA / buildingSMART Polska
Ekspert ds. BIM

Tomasz pracuje w HOCHTIEF Polska od 15 lat, BIMem zajmuje się od 6 lat jako Ekspert ds. BIM i BIM Manager. Członek Zarządu buildingSMART Polska. Zaangażowany w buildingSMART International Awards od 2019 jako juror, a od 2020 jako członek Triage Team, kilkukrotny członek jury finałowego w kategoriach Construction i Technology. Członek Komitetu Sterującego legalROOM. Absolwent budownictwa i studiów podyplomowych Interdyscyplinarny BIM.

Bartosz RODAK
Mostostal Warszawa SA
Główny Specjalista ds. BIM

Bartosz jest Głównym Specjalistą ds. BIM w Mostostal Warszawa, a do jego obowiązków należy wspieranie budów i działów ofertowych w obszarze BIM i cyfryzacji. Był członkiem zespołu realizującego projekt Szkoły w Wilanowie, który został nagrodzony w konkursie buildingSMART International Awards 2021, w kategorii „Contribution to Community”.

Inżynier budownictwa. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji. Zwycięzca VII edycji Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów organizowanego przez SIDiR.

Maciej MISIASZEK
Gulermak
Senior BIM Engineer

Inżynier BIM z doświadczeniem w sektorze infrastrukturalnym i przemysłowym. W swojej pracy Maciej skupia się na procesach integracji danych z różnych źródeł, ich przetwarzaniu, aby ułatwić podejmowanie decyzji biznesowych, a także na optymalizacji i automatyzacji przepływów pracy.

Maciej jest zwolennikiem wychodzenia poza ekosystem oprogramowania dedykowanego branży budowalnej i korzystania z rozwiązań analitycznych działających w innych branżach – takich, jak sprzedaż czy finanse.

Marek JAKUBOWSKI
ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.
Architekt / BIM Engineer

Architekt z doświadczeniem pracy w środowisku BIM przy projektowaniu obiektów budownictwa mieszkaniowego, obiektów publicznych oraz obiektach infrastruktury transportowej i energetycznej.

W swojej pracy Marek skupia się na efektywnych metodach tworzenia modeli 3D i ich koordynacji wielobranżowej. Interesuję się także grafiką, wizualizacjami oraz możliwością wykorzystania do tych celów silników AI. Jest również członkiem zespołu do wdrażania w firmie standardów BIM zgodnych z normą 19650.

Jiri BUNES
Pragoprojekt / Czeska Agencja Normalizacyjna
Ekspert ds. Standaryzacji

Jiri posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie norm (ISO/IEC 81346) i ich lokalnego wdrożenia w Szwecji (CoClass) i Czechach (CCI). Reprezentuje organizację członkowską buildingSMART: PRAGOPROJEKT a.s. oraz Czeską Agencję Normalizacyjną (CAS), gdzie jest odpowiedzialny za wdrożenie klasyfikacji CCI jako części czeskiej narodowej strategii BIM. 

Jorge Camilo DIAZ GARCIA
CEMEX Global R&D
Manager Construction 4.0

Jorge Camilo dołączył do CEMEX w 1995 roku. Posiada doświadczenie na różnych stanowiskach. W Kolumbii jako: Dyrektor Techniczny RMX, Aggregates and Mortars, Paving & Industrial Floors Construction Division Manager, Commercial Infrastructure Director, oraz Projects Director at the Cement Operations Division.

Brał udział w kilku międzynarodowych projektach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Australii. Od 2014 roku pracuje w Globalnym Centrum Badań i Rozwoju w Szwajcarii, odpowiadając za wdrażanie nowych technologii, a obecnie nadzoruje cyfrową transformację BIM w kierunku zrównoważonego budownictwa.

Posiada tytuł inżyniera budownictwa lądowego z Universidad Industrial de Santander w Bucaramanga (Kolumbia) oraz MBA z Federal Polytechnical University of Lausanne w Szwajcarii.

Henryk KWAPISZ
Saint-Gobain Polska
Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych

Od ponad 20 lat związany z Grupą Saint-Gobain w Polsce. Członek Rady bSPL. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach nowych aktów prawnych, w tym zrównoważonego budownictwa w odniesieniu do cyfryzacji procesu budowlanego. Prowadzi wiele szkoleń, występuje na konferencjach jako prelegent i panelista. Aktywnie wspiera działania zmierzające do popularyzowania zagadnień rozwoju zrównoważonego w polskiej architekturze i budownictwie. Współpracuje z wyższymi uczelniami w Polsce.  Jest członkiem kilku komitetów technicznych PKN w tym KT 307 ds. Zrównoważonego Budownictwa. Jest autorem i współautorem ponad 60 poradników i publikacji w specjalistycznych wydawnictwach z zakresu poprawy jakości budownictwa w Polsce.

Alicja KUCZERA
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Dyrektorka Zarządzająca

Przewodnicząca Europe Regional Network w World Green Building Council.

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.

Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz proces dekarbonizacji budownictwa.

Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegentka wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 80 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

Joanna CZERNIKIEWICZ
Xella Polska
BIM Inżynier

Joanna na co dzień w firmie Xella Polska zajmuje się m.in. tworzeniem modeli BIM, planów montażowych z wykorzystaniem wielkoformatowych elementów systemowych, a także wsparciem projektowym i technicznym.

W buildingSMART Polska bierze aktywny udział w pracach dwóch pokoi technicznych: product ROOM i construction ROOM. Współautorka ,,Przewodnika eksportu IFC” i współtwórczyni założeń koncepcji wdrożenia systemu klasyfikacji CCI.

Zdobywała doświadczenie m.in. przy projekcie stacji jednego z największych systemów przesyłu uzdatnionej wody morskiej (Water Transmission System) w rejonie Rabigh-Jeddah, w Arabii Saudyjskiej.

Hanna PACYNO
Datacomp IT
Dział Rozwoju Systemów BIM

Hanna jest absolwentką Wydziału Architektury oraz doktorantką Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej. Asystentka w dziale rozwoju systemów technologii BIM, architekt aplikacji w firmie informatycznej Datacomp IT. Uczestniczka szkoleń z zakresu specjalistycznego oprogramowania, koordynacji międzybranżowej i modelowania BIM oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka publikacji specjalistycznych, materiałów dydaktycznych i prezentacji branżowych.

Paulina MAGDZICKA
PORR SA
BIM Manager

Paulina to doświadczony BIM Manager z bogatym doświadczeniem w pracy po obu stronach procesu inwestycyjnego - jako generalny wykonawca oraz inwestor. Dzięki tej perspektywie, jest w stanie spojrzeć na proces budowlany w sposób kompleksowy i dostosować swoje podejście do każdej fazy realizacji inwestycji - od jej przygotowania, poprzez ofertowanie, projektowanie, realizację, aż po odbiory końcowe i przekazanie do użytkowania.

Jej wiedza i umiejętności obejmują zarówno aspekty techniczne, jak i formalno-prawne w zakresie BIM. Jest entuzjastką openBIM oraz dzielenia się wiedzą m.in. poprzez prowadzenie warsztatów i szkoleń BIM oraz wykładów dla studentów.

W codziennej pracy skupia się na prostych i praktycznych rozwiązaniach, które mogą być wykorzystane przez jak najszersze grono użytkowników.

Paulina jest również:

  • Regulatory Room Steering Committee Member / buildingSMART International
  • Członkiem Komitetu Sterującego legalROOM / buildingSMART Polska
dr Kamil STOLARSKI
SMW Legal
Radca Prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Członek zarządu Stowarzyszenia buildingSMART Polska i członek Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i Akademii Sztuki Wojennej. W praktyce prawniczej specjalizuje się w obsłudze prawnej inwestycji budowlanych oraz w doradztwie podatkowo-korporacyjnym. Zarządza procesem obsługi Klientów kancelarii SMW Legal.

Maciej WIŚNIEWSKI
Loredo RES / IFMA Polska
CEO / Prezes

Maciej to CEO i wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES). Entuzjasta innowacji oraz nowych rozwiązań, wraz z zespołem LOREDO RES skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Pierwszym z wdrożonych rozwiązań jest koncepcja BIM4FM, która łączy w sobie procesy, technologie i nowe modele współpracy wspierające właścicieli nieruchomości.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Association).

Jakub KULIG
WARBUD SA
Kierownik zespołu BIM

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Doświadczony BIM Manager oraz entuzjasta technologii cyfrowych. Związany z technologią BIM oraz cyfryzacją w budownictwie od ponad 14 lat. Członek w podgrupie ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Obecnie szef zespołu ds. BIM w firmie Warbud SA. W ramach zespołu odpowiedzialny jest za wdrożenie, rozwój oraz standaryzację wykorzystania technologii BIM w poszczególnych jednostkach firmy na każdym etapie realizacji inwestycji.

Maciej WASIK
HOCHTIEF Polska SA
Główny specjalista ds. BIM

Specjalista, praktyk i pasjonat wykorzystania cyfrowych modeli w budownictwie. Na co dzień wspiera działy ofertowy i techniczny oraz pełni funkcję BIM Menadżera. W swojej pracy dąży do rozwiązań prostych, użytecznych i celowych, przez co skutecznych.

Członek komitetu sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska.

Karol ARGASIŃSKI
Multibim
BIM Manager

Architekt specjalizujący się w materii zabytkowej. Od dekady stosujący otwarte standardy BIM. Doktorant Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej badający metody związane z zastosowaniem BIM w obiektach zabytkowych. Właściciel firmy BIMfaktoria specjalizującej się w Heritage BIM. Członek eduROOM w buildingSMART Polska posiadający certyfikację Professional Foundation.

Certyfikowany Graphisoft BIM Manager oraz Archicad Professional pełniący rolę BIM Managera w Multibim.

 

Maria OSTASZEWSKA-CICHOCKA
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
Naczelniczka Wydziału ds. Rozwoju Usług Cyfrowych w Budownictwie

Maria od 2020 roku odpowiada za rozwój produktów cyfrowych dla budownictwa w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. W zarządzanym przez nią wydziale w przeciągu ostatnich 3 lat powstało e-Budownictwo, e-CRUB, Elektroniczny Dziennik Budowy, Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego. Obecnie pracuje nad Systemem do Obsługi Procesów Administracyjnych w Budownictwie - oprogramowaniem, które ma być podstawowym narzędziem pracy dla administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego w Polsce.

Jest magistrem wiedzy o kulturze oraz inżynierem architektem.

 

Program

Będziemy regularnie aktualizować tę stronę o wszystkich nowych prelegentów i sesje.

08:30 - 09:30
Rejestracja
09:30 - 09:40
Otwarcie konferencji
Anna Rydzy, Zoltan Vale, Tomasz Piotrowski
09:40 - 10:00
Misja i wizja rozwoju buildingSMART
Clive Billiald
10:00 - 10:05
Q&A
10:05 - 10:35
openBIM, IFC to tylko początek - efektywne zarządzanie informacją z IDS, bSDD i BCF
Artur Tomczak
10:35 - 10:45
Q&A
10:45 - 11:05
Krótka historia openBIM
Marek Suchocki
11:05 - 11:10
Q&A
11:10 - 11:30
Przerwa kawowa
11:30 - 11:50
Kontrola planowanych i rzeczywistych postępów prac z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i openBIM na drogowym projekcie PPP
Momna Mazhar
11:50 - 12:10
Szczupły BIM - praktyczne podejście dla pragmatyków
Bogusław Paciorek, Jerzy Rusin
12:10 - 12:30
Jak technologie openBIM wspierają światowe mega projekty
Tekin Guvercin
12:30 - 12:50
openBIM Metroversum - Wykorzystanie otwartych standardów w rozbudowie drugiej linii metra w Warszawie
Marcin Grzelak, Maciej Misiaszek, Marek Jakubowski
12:50 - 13:10
openBIM a kosztorysowanie w kontekście realizacji Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon
Hanna Pacyno, Tomasz Górecki
13:10 - 14:30
Przerwa obiadowa
14:30 - 14:50
Cyfryzacja budowlanych procedur administracyjnych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego
Maria Ostaszewska-Cichocka
14:50 - 15:10
Automatyzacja procesu wydawania pozwoleń na budowę - "Killer App" dla BIM
Jaan Saar
15:10 - 15:30
Klasyfikacja CCI-PL - dlaczego potrzebujemy nowego standardu
Elżbieta Wielechowska
15:30 - 15:50
Jak narzędzia cyfrowe mogą wspierać twoją drogę do neutralności pod względem emisyjności CO2
Jorge Camilo Diaz Garcia
15:50 - 16:10
Panel dyskusyjny - Minimalizacja śladu węglowego
Alicja Kuczera, Henryk Kwapisz, Jorge Camilo Diaz Garcia, Piotr Dymarski
16:10 - 16:30
Przerwa kawowa
16:30 - 16:50
Konkurs buildingSMART International Awards - spojrzenie zza kulis
Jacek Boruc, Tomasz Górecki
16:50 - 17:10
openBIM w generalnym wykonawstwie - polskie projekty nagrodzone w buildingSMART International Awards
Dawid Fedko, Bartosz Rodak
17:10 - 17:30
Sesja Q&A / Zakończenie konferencji
14:30 - 14:50
constructionROOM - openBIM z klasą, czyli jak dzielić się modelami i rządzić w IFC
Marcin Grzelak
14:50 - 15:10
constructionROOM - Ściana jaka jest każdy widzi, czyli co zrobić, żeby z modeli BIM wyciągać poprawne przedmiary
Dawid Fedko
15:10 - 15:30
Debata constructionROOM - Narada w biurze budowy, czyli gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy
Jakub Kulig, Maciej Wasik, Marcin Grzelak, Dawid Fedko
15:30 - 15:50
fmROOM - Wytyczne AIR w praktyce
Maciej Wiśniewski
15:50 - 16:10
eduROOM - Stawianie fundamentów, czyli Program Certyfikacji Specjalistów
Karol Argasiński
16:10 - 16:30
Przerwa kawowa
16:30 - 16:50
productROOM - Wdrożenie CCI w infrastrukturze podziemnej i autostradowej
Jiri Bunes
16:50 - 17:10
productROOM - Klasyfikacja CCI w IFC - Organizacja danych w modelu
Joanna Czernikiewicz, Hanna Pacyno
16:50 - 17:10
legalROOM - Inżynier syty i prawnik cały, czyli o BIM w Umowach
Paulina Magdzicka, Kamil Stolarski
17:10 - 17:30
legalROOM - BIMowe sito zamówień publicznych - warunki udziału w postępowaniu i kryteria oceny ofert
Paulina Magdzicka, Kamil Stolarski

Partnerzy i Patroni

Partner strategiczny

Główni Partnerzy

Patron Honorowy

Główny Patron Medialny

Patroni Branżowi

Dojazd

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać:
II linią metra — stacja Centrum Nauki Kopernik (prosimy kierować się do wyjścia Wybrzeże Kościuszkowskie)

oraz autobusami:
106, 118, 127 — przystanek Biblioteka Uniwersytecka
185 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik
162 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik

Do CN Kopernik można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusem linii 127.

Parking

Samochód można zostawić na parkingu podziemnym pod budynkiem CN Kopernik, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00–22.00.

Opłata parkingowa za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 6 zł. Cennik oraz regulamin parkingu znajduje się przed wjazdem na parking.

Samochód można zostawić również w płatnej strefie parkowania przed CN Kopernik, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. W soboty i niedziele parkowanie tam jest bezpłatne.

Nocleg

Warszawa oferuje niezliczone formy noclegu. W bliskim sąsiedztwie CN Kopernik znajdują się m.in. następujące obiekty hotelowe:

Adres konferencji

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie buildingSMART Polska

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa


Anna Rydzy

Prezes Zarządu
Tel: +48 729 874 587
Mail: info@buildingsmart.org.pl