Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
16 maja 2024

openBIM Poland 2024

Druga edycja konferencji buildingSMART Polska

O konferencji

Zapraszamy na drugą polską konferencję buildingSMART Polska, która odbędzie się już 16 maja br. w Warszawie. Będzie oczywiście mowa przede wszystkim o openBIM: ogólnie i technicznie, międzynarodowo i lokalnie. Nie zabraknie ciekawych przykładów praktycznych zastosowań, ale również tematów dotyczących cyfryzacji i standaryzacji w bardziej ogólnym ujęciu.

Nasi członkowie, a jednocześnie uczestnicy DOMAINS (dawniej: POKOI) zaproszą w połowie dnia do równoległych sesji i dyskusji o palących problemach BIMowych rynku, nad rozwiązaniami których pracują w grupach roboczych w ramach Domains.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Konferencja ta przeznaczona jest zarówno dla specjalistów, którym openBIM i otwarte standardy rozwijane i udostępniane światu przez buildingSMART nie są obce, ale również dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, że .ifc oraz inne standardy i serwisy buildingSMART działają, a w openBIM można pracować i tworzyć wspaniałe projekty. Zapraszamy również przedstawicieli inwestorów oraz administracji publicznej, odpowiedzialnych za prowadzenie i nadzorowanie inwestycji w Polsce. Chętnie powitamy również przedstawicieli technicznych uczelni wyższych – nauczycieli, jak i studentów.

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI:

  • 590,00 zł – cena zawiera: udział we wszystkich sesjach konferencji (sesje na głównej scenie tłumaczone symultanicznie) + dwie przerwy kawowe oraz przerwę obiadową
  • Członków buidlingSMART Polska prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem w celu skorzystania z przywilejów i zniżek członkowskich.
fot. Warbud
fot. Warbud

Prelegenci

Poznaj grono entuzjastów openBIM z kraju i ze świata, którym zależy, aby budowano mądrzej, taniej, efektywniej, z większą dbałością o środowisko naturalne. Oto pierwsi prelegenci konferencji openBIM Poland 2024:

Szabolcs Arpad MIKO
Graphisoft
Europe Senior Customer Success Manager

Szabolcs uzyskał tytuł inżyniera architektury na Politechnice w Budapeszcie. Z różnorodnym doświadczeniem w branży, dołączył do Graphisoft po ukończeniu studiów, początkowo jako inżynier wsparcia technicznego, a następnie zaczął prezentować i szkolić na całym świecie w zakresie rozwiązań BIM Graphisoft. Jest także gościnnym wykładowcą na prestiżowych uniwersytetach i architektem/koordynatorem BIM w niepełnym wymiarze godzin, koncentrującym się na zrównoważonym projektowaniu. Od 2024 roku Szabolcs pełni funkcję Customer Success Managera w Graphisoft, gdzie dba o spełnianie potrzeb klientów i integrację informacji zwrotnych z rozwojem produktu.

Artur TOMCZAK
buildingSMART International
bSDD Product Manager

Artur dołączył do buildingSMART International jako bSDD Product Manager. Jest również doktorantem na Norweskim Uniwersytecie Technicznym (NTNU), gdzie zajmuje się technologiami wspierającymi zarządzanie informacjami na temat gospodarki obiegu zamkniętego w budownictwie.

Marcin PSZCZÓŁKA
Trimble / BIMCorner
Product Manager / Współzałożyciel

Od 2015 roku, pasja do BIM stała się centralną częścią kariery Marcina. Przez lata pracował jako projektant drogowy, kolei oraz BIM Koordynator, zdobywając cenne doświadczenie. Jako Product Manager w Trimble, skupia się na innowacjach, autonomizacji procesów i cyfryzacji sektora budowlanego. Aktualnie odpowiada za wdrażanie standardu IFC 4.3 w oprogramowaniu Trimble Quadri. Ponadto, jest współzałożycielem platformy BIMCorner, gdzie aktywnie dzieli się wiedzą na temat BIM, skupiając się zwłaszcza na wykorzystaniu IFC w infrastrukturze. 

Celine BENT
buildingSMART International
Compliance Director

Celine ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w architekturze, budownictwie i zrównoważonym rozwoju. W buildingSMART International promuje standardy openBIM®, prowadząc edukację i akredytację w celu skutecznego wdrożenia na całym świecie.

Przemysław DRZAZGA
HOCHTIEF Polska SA
Ekspert ds. BIM

Inżynier budownictwa z pasją do nowych technologii. Przemysław obecnie pracuje jako Ekspert ds. BIM w HOCHTIEF Polska SA oraz jest członkiem buildingSMART Polska, reprezentującym HOCHTIEF Polska SA. Jako współzałożyciel start-upu RDS-BIM, zajmuje się implementacją innowacyjnych rozwiązań BIM. Działa również jako freelancer. Od ponad 15 lat nieustannie rozwija i promuje metodykę BIM.

Anna WICIŃSKI
Atlas Ward Polska
Manager BIM

Absolwentka Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu BIM. Swoją przygodę z modelowaniem zaczęła zaraz po ukończeniu studiów. Kolejne etapy rozwoju na drodze projektowej i wykonawczej były nierozłącznie związane z modelowaniem, koordynacją i możliwościami, jakie daje technologia. Ciekawość w tym zakresie przy równoczesnej znajomości branży budowlanej spowodowały, że aktualnie pracuje w Dziale Rozwoju w Atlas Ward. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za wdrożenie, standaryzację i rozwój BIM na każdym etapie prowadzenia inwestycji.

Łukasz WIERUSZEWSKI
Atlas Ward Polska
Dyrektor Rozwoju Biznesu

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Związany z technologią BIM oraz cyfryzacją w budownictwie od ponad 12 lat. Pracował jako projektant, inżynier, koordynator, kierownik budowy, inspektor nadzoru i kierownik projektu. Wyróżniony nagrodą w Krajowym Konkursie dla Młodych Profesjonalistów organizowany przez SIDIR, pod patronatem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa za „Innowacyjne zastosowanie oprogramowania BIM do zarządzania projektem podczas realizacji budynku biurowego”.

Obecnie, w firmie Atlas Ward odpowiedzialny za całościowy rozwój organizacji, w tym wdrożenie i rozwój technologii BIM, ESG, działań B+R, akcelerację startupów oraz standaryzację, zarządzanie jakością i procesami.

Izabella BOREJSZO
PORR SA
BIM Manager

Izabella jest BIM menedżerką na budowie dla PSE S.A. Zajmowała się wieloma projektami BIM dla publicznych i prywatnych inwestorów. Przeszła przez wszystkie stopnie pracy przy metodyce BIM – od modelowania przez wyceny wymagań BIM-owych, a teraz zarządza zakresem BIM na całym projekcie. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także wdrożeniami nowoczesnych rozwiązań, także spoza zakresu BIM. W pracy stara się optymalizować procesy i mechanizować je, oraz jak najbardziej ułatwiać codzienne zadania. Kieruje się zasadą, że procedury są niezbędne, ale muszą służyć ludziom, nie biurokratyzacji.

Prywatnie tańczy amatorsko modern, szyje na maszynie, a wkrótce z miłości do kotów zostanie kocią behawiorystką.

Paweł CZERNECKI
ERBUD SA
Menadżer Informacji BIM

 

Paweł to projektant z dwudziestoletnim doświadczeniem przy obiektach użyteczności publicznej i mieszkaniowych. W latach 2009-20 koordynator zespołów projektowych STELMACH i PARTNERZY Biuro Architektoniczne, w tym budynek biurowy Szucha Premium Offices w Warszawie (nominacja do nagrody Miesa vandre Rohe 2019, Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii najlepszy budynek komercyjny Warszawy 2017) oraz budynek dydaktyczny Centrum Przestrzeni Innowacyjnej dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 2021 roku pracuje w ERBUD SA jako koordynator ds. dokumentacji na inwestycji Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH w Warszawie. Administrator CDE, promotor efektywnej cyfrowej transformacji. Aktualnie menadżer informacji BIM.

Daniela SCHAEFER
HOCHTIEF PPP Solutions Transport Infrastructure Europe (Niemcy)
Lead of Competence Area BIM

Daniela jest Inżynierką budownictwa ze stopniem doktora. Od 2000 roku pracuje w HOCHTIEF.  Posiada doświadczenie w projektowaniu, budowie, utrzymaniu i eksploatacji.  Od 2015 roku odpowiada za BIM i cyfryzację z naciskiem na projekty PPP w zakresie infrastruktury drogowej. Jej pasją jest cyfrowy bliźniak w zarządzaniu aktywami. Wspólnie z HOCHTIEF ViCon realizowała projekt, który otrzymał nagrody: BIM Champion w 2022 r. oraz buildingSMART openBIM Awards w 2023 r.

Agron DERALLA
AllesWirdGut (Austria)
Specjalista openBIM

Agron Deralla jest specjalistą openBIM w firmie AllesWirdGut w Wiedniu. Znany również jako BIMster, odpowiada za prowadzenie procesów BIM oraz koordynację projektów BIM w Austrii i Niemczech.
Ukończył studia architektoniczne w 2005 roku. W 2007 roku uzyskał tytuł magistra z zakresu Nauki i Technologii Budownictwa na Politechnice Wiedeńskiej. Od 2006 roku pracował zawodowo jako architekt, a w roku 2016 przeszedł do świata BIMu, w którym do dzisiaj jest aktywny. Jego obszary kompetencji obejmują wspieranie i implementację strategii BIM dla inwestorów, przewodzenie kontroli jakości projektów, BIM koordynację oraz wszystkie powiązane tematy, aby wspierać procesy openBIM w projektach.

Ponadto jest zwolennikiem idei openBIM i szeroko wspiera rozwój otwartych standardów w branży budowlanej.

Gitte VINTHER
DSB (Duńskie Koleje Państwowe)
Senior Project Manager

Gitte pracuje w DSB od 2019 roku, kiedy została zatrudniona jako kierownik projektu budowy nowego zakładu utrzymania pociągów w Aarhus. Swoje doświadczenie zdobywała jako konsultant w dziedzinie inżynierii kolejowej, zanim przeszła na stronę właściciela. W swojej prezentacji na pewno pokaże,  jak ważne jest  wdrożenie BIMu przed rozpoczęciem projektu.

Victoria MORENATE PEREZ
TÉCNICAS Y PROYECTO SA (Hiszpania)
BIM Manager

Victoria posiada dziesięcioletnie doświadczenie w międzynarodowym doradztwie jako inżynier infrastruktury i konstrukcji. Jej portfolio obejmuje różnorodne projekty na całym świecie, w szczególności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Peru. Koncentrując się na projektowaniu infrastruktury, specjalizuje się w zarządzaniu BIM, wykorzystując swoją wiedzę do współtworzenia działu BIM TYPSA, którego celem jest promowanie wdrażania i rozpowszechniania metodologii BIM i cyfryzacji w firmie i poza nią.

dr inż. arch. Paweł PRZYBYŁOWICZ
WSC / Politechnika Warszawska
Architekt / Wykładowca

Architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel i zastępca kierownika międzywydziałowych studiów podyplomowych „Interdyscyplinarny BIM” na Politechnice Warszawskiej. Autor wielu publikacji i wystąpień na temat BIM i komputerowego wspomagania projektowania. Ekspert w zakresie wdrożeń i szkoleń technologii BIM związany z firmą WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. oraz współwłaściciel i członek zarządu centrum szkoleniowego BIM Base Sp. z o.o.

Mateusz KRYSIAK
buildingSMART Polska
Członek Indywidualny

Inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych BIM Manager WSB.

 

Doświadczenie w środowisku BIM zdobywał w międzynarodowych biurach projektowych w Polsce i za granicą (Wielka Brytania i kraje Bliskiego Wschodu), będąc zaangażowanym w projektowanie i realizację wielkokubaturowych i interdyscyplinarnych projektów budowlanych.

Od 14 lat właściciel i CEO firmy Krysiak Engineers, oferującej usługi multidyscyplinarnego projektowania inżynierskiego, zarządzania i doradztwa BIM dla inwestorów, architektów, deweloperów, generalnych wykonawców i innych konsultantów. Obecnie, z ramienia Egis Polska pełni rolę Głównego Specjalisty ds. BIM na kontrakcie: Budowa zajezdni tramwajowej „Annopol” w Warszawie.

Entuzjasta i praktyk standaryzacji danych budowlanych.

Katarzyna KORDOŃSKA
Mostostal Warszawa SA
Główny Specjalista ds. BIM i cyfryzacji

Kasia jest Głównym Specjalistą ds. BIM i cyfryzacji w Mostostalu Warszawa, gdzie na co dzień wspiera działy ofertowe oraz budowy w zakresie BIM. Odpowiada za wdrożenie, rozwój i standaryzację rozwiązań cyfrowych.

Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych BIM Manager na WSB, gdzie pogłębia swoją wiedzę w zakresie metodyki BIM.

Agata MUCHLA
Mostostal Warszawa SA
Specjalista ds. Innowacji

Agata ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie swoją wiedzę pogłębia na studiach podyplomowych Interdyscyplinarny BIM na PW.  Jako Specjalista ds. Innowacji w Mostostalu Warszawa, na co dzień zajmuje się grantowymi projektami europejskimi dotyczącymi szeroko pojętych innowacji i cyfryzacji w budownictwie – m.in. zastosowania metod sztucznej inteligencji do wsparcia bezpieczeństwa na budowie, zagadnienia cyfrowego bliźniaka, jak również automatyzacji procesu weryfikacji efektywności energetycznej budynku oraz harmonogramu budowy.

Hanna PACYNO
Datacomp IT
Dział Rozwoju Systemów BIM

Hanna jest absolwentką Wydziału Architektury oraz doktorantką Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej. Asystentka w dziale rozwoju systemów technologii BIM, architekt aplikacji w firmie informatycznej Datacomp IT. Uczestniczka szkoleń z zakresu specjalistycznego oprogramowania, koordynacji międzybranżowej i modelowania BIM oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka publikacji specjalistycznych, materiałów dydaktycznych i prezentacji branżowych.

dr Adam ZADROŻNY
Uniwersytet Warszawski
Wykładowca

Wykładowca na Kognitywistyce UW oraz Principal Technology Consulant w Samsung R&D Institute Poland (od 2024). Wcześniej pracował w Narodowym Centrum Badań Jądrowych oraz w The University of Texas Rio Grande Valley. W 2015 uzyskał doktorat z fizyki w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. W NCBJ zajmował się astrofizyką fal grawitacyjnych, w szczególności zjawiskami obserwowanymi w optyce i falach grawitacyjnych. Członek konsorcjum LIGO-Virgo, w ramach konsorcjum współautor prac z pierwszej detekcji fal grawitacyjnych. Dodatkowo interesuje się wykorzystaniem AI w obszarze prawa.

Zbigniew RUSINEK
GS1 Polska
Menedżer ds. wdrożeń branżowych

Zbigniew to menedżer ds. wdrożeń branżowych w sektorze przemysłu technicznego w GS1 Polska, a jego działania obejmują:
• Wsparcie w strategii na rzecz wdrożenia systemu GS1, wykorzystanie standardów i technologii.
• Koordynacja działań związanych z EPC / RFID, wymagania branżowe i rozwój.
• Wsparcie i wdrożenia EPC / RFID w nowych kanałach branżowych.
• Działania w globalnym przyjęciu standardów GS1 w branżach technicznych (budownictwo, kolej, obrona, energia i inżynieria) z uwzględnieniem części zamiennych oraz identyfikacji części dla procesów MRO i dla przemysłu 4.0.

Grzegorz MARUSZA
Yerg media
CEO

CEO Yerg media, współzałożyciel Y-Twin oprogramowania do zarządzania budynkami poprzez Digital Twin oraz współzałożyciel Open Construction Database.

Od lat aktywnie działa, propagując i wdrażając nowe technologie w budownictwie.

Paweł Górski
Xella Polska
BIM Manager

Z wykształcenia architekt, doświadczenie w BIM zdobywał w renomowanych pracowniach architektonicznych w Danii. Od 6 lat kieruje działem projektowym BIM w Xella Polska. Aktywny członek Stowarzyszenia buildingSMART Polska od początku jego istnienia (a od 2023 roku członek zarządu), pracuje w kilku grupach roboczych nad wypracowaniem lepszych ram prawnych i standardów BIM w Polsce, a także nad popularyzacją i upowszechnieniem tej technologii.

Joanna CZERNIKIEWICZ
Xella Polska
BIM Inżynier

Joanna na co dzień w firmie Xella Polska zajmuje się m.in. tworzeniem modeli BIM, planów montażowych z wykorzystaniem wielkoformatowych elementów systemowych, a także wsparciem projektowym i technicznym.

W buildingSMART Polska bierze aktywny udział w pracach dwóch pokoi technicznych: product ROOM i construction ROOM. Współautorka ,,Przewodnika eksportu IFC” i współtwórczyni założeń koncepcji wdrożenia systemu klasyfikacji CCI.

Zdobywała doświadczenie m.in. przy projekcie stacji jednego z największych systemów przesyłu uzdatnionej wody morskiej (Water Transmission System) w rejonie Rabigh-Jeddah, w Arabii Saudyjskiej.

Magdalena PYSZKOWSKI
Knauf Insulation
Global Head of Market Management

Magda to ekspertka ds. transformacji cyfrowej, skupiająca się na zastosowaniu technologii i zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej. Jako autorka artykułów i członkini inicjatywy buildingSmart International, bada różne aspekty zrównoważonych praktyk budowlanych, w tym przyjęcie BIM i szablonów danych produktów w kontekście “Fit for 55”. Aktywnie działa w Product Domain buidingSMART International.

Elżbieta WIELECHOWSKA
buildingSMART Polska
Członkini Indywidualna

Freelancerka, specjalistka w dziedzinie cyfryzacji, standaryzacji i openBIM.

 

Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych WSB BIM Manager.

 

Członkini indywidualna buildingSMART Polska, przewodnicząca Product Domain i liderka inicjatywy opracowania polskiej klasyfikacji budowlanej CCI-PL. Reprezentantka komitetu technicznego Construction Classification International Collaboration (CCIC-TC).

Członkini Podgrupy Roboczej ds. Klasyfikacji CCI, działającej w ramach Grupy Roboczej BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii (luty-wrzesień 2023). Współautorka dokumentu koncepcji wdrożenia polskiej klasyfikacji budowlanej na potrzeby BIM na podstawie standardu CCI rozwijanego przez Construction Classification International Collaboration.

 

Autorka różnych opracowań, webinariów i szkoleń dotyczących BIM i standaryzacji.

W ramach projektu „Support of the digitalisation of the built environment, public procurement and SMEs in construction” (Wsparcie cyfryzacji środowiska zbudowanego, zamówień publicznych i MŚP w budownictwie) realizowanego na zlecenie Europejskiej Agencji EISMEA i Departamentu Rozwoju Komisji Europejskiej (DG Grow) prowadziła szkolenie dla przedstawicieli administracji budowlanej dotyczące cyfryzacji systemu pozwoleń na budowę z wykorzystaniem standardów openBIM.

Paulina MAGDZICKA-PÓŁTORAK
PORR SA
BIM Manager

Paulina to doświadczony BIM Manager z bogatym doświadczeniem w pracy po obu stronach procesu inwestycyjnego – jako generalny wykonawca oraz inwestor. Dzięki tej perspektywie, jest w stanie spojrzeć na proces budowlany w sposób kompleksowy i dostosować swoje podejście do każdej fazy realizacji inwestycji – od jej przygotowania, poprzez ofertowanie, projektowanie, realizację, aż po odbiory końcowe i przekazanie do użytkowania.

Jej wiedza i umiejętności obejmują zarówno aspekty techniczne, jak i formalno-prawne w zakresie BIM. Jest entuzjastką openBIM oraz dzielenia się wiedzą m.in. poprzez prowadzenie warsztatów i szkoleń BIM oraz wykładów dla studentów.

W codziennej pracy skupia się na prostych i praktycznych rozwiązaniach, które mogą być wykorzystane przez jak najszersze grono użytkowników.

Paulina jest również:

  • Regulatory Room Steering Committee Member / buildingSMART International
  • Członkiem Komitetu Sterującego legalROOM / buildingSMART Polska
dr Kamil STOLARSKI
SMW Legal
Radca Prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Członek zarządu Stowarzyszenia buildingSMART Polska i członek Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i Akademii Sztuki Wojennej. W praktyce prawniczej specjalizuje się w obsłudze prawnej inwestycji budowlanych oraz w doradztwie podatkowo-korporacyjnym. Zarządza procesem obsługi Klientów kancelarii SMW Legal.

Daniel MAŁYSA
buildingSMART Polska
Członek Indywidualny

Inżynier ciągle kwestionujący utarte schematy. Od 12 lat dba o utrzymanie techniczne i optymalizację pracy budynków w całej Polsce. Prowadzi zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie dzieli się swoją wiedzą na temat nowoczesnych technologii w branży nieruchomości. Rozwiązania technologiczne wdraża w obsługiwanych obiektach oraz procesach operacyjnych zarządzanych spółek. Specjalizuje się w operacyjnych zagadnieniach w Facility Management. Współzałożyciel i prezes firmy ProFM. Członek indywidualny buildingSMART Polska, gdzie kieruje pracami FM Domain. Prywatnie zapalony szachista i piłkarz, w wolnych chwilach smakuje wina z książką w dłoni.

Iwona BOGUCKA
ISETIA
Dyrektor Generalny

Entuzjastka transformacji cyfrowej z ponad 25 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i rozwoju biznesu, zarządzania projektami i procesami oraz projektowania i wdrażania modeli transformacji biznesowych, optymalizacji i automatyzacji procesów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i metodologii, z międzynarodowymi sukcesami w branży konsultingowej, budowlanej, telekomunikacyjnej i IT. Dyrektor Generalny oraz Współwłaściciel Platformy PMIS – ISETIA; Dyrektor Zarządzający oraz Członek Zarządu firmy konsultingowej cyfrowej transformacji biznesu – DAT Computer Concepts, Dyrektor Zarządzający i Współwłaściciel międzynarodowej firmy konsultingowej i sieci partnerskiej FND – Future Network Development. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz ścieżki Studiów Europejskich. Członek buildingSMART Polska, buildingSMART Turkiye oraz buildingSMART India.  

Tekin GUVERCIN
DAT CC
Prezes

Inżynier budownictwa z ponad 25 letnim międzynarodowym, doświadczeniem oraz ekspert zarządzania projektami, w tym projektami liniowymi, PMO, portfelem projektów, analizy ryzyka, technologii BIM, zarządzania budową, benchmarkingu, alternatywnych metod rozwiązywania sporów, zarządzania procesami oraz zwinnego zarządzania projektami. Współpracował konsultingowo z ponad 500 klientami na całym świecie przy projektach budowlanych, infrastrukturalnych, energetycznych, wydobywczych i produkcyjnych. Prezes firmy DAT Computer Concepts, Dyrektor Zarządzający oraz Współwłaściciel ISETIA, Dyrektor Generalny i Współwłaściciel FND – Future Network Development. Absolwent Ataturk University, posiada certyfikaty: Project Schedule Professional (PSP); Earned Value Professional (EVP); Certified Risk Analyst (CRA) i Master Financial Planner (MFP).  Członek buildingSMART Polska, buildingSMART Turkiye, buildingSMART India, Project Management Institute (PMI) oraz twórca Koncepcji Planowania Mikro&Makro dla Budownictwa.

Marta WOŁOSIEWICZ-POŁOMKA
buildingSMART Polska
Project Coordinator

Marta jest z wykształcenia architektem. Drogę zawodową zaczęła od projektowania i większość swego doświadczenia zebrała jako architekt. Pełniła także rolę koordynatora przy projekcie pilotażowym powstałym z użyciem medotyki BIM, koordynowała zespoły ekspertów, organizowała szkolenia, wspierała prace przy organizacji konferencji i seminariów.
W ostatnich latach poszerza swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie cyfryzacji procesu budowlanego i otwartych standardów m.in. kończąc studia podyplomowe z tematyki BIM.

Dawid FEDKO
Mostostal Warszawa SA
Kierownik Działu Transformacji Cyfrowej

Dawid jest Kierownikiem Działu Transformacji Cyfrowej w Mostostal Warszawa, stawiającym na pracę zespołową. Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM na budowach i w strukturach organizacji. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”. Członek zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. 

Uczestnik prac Komitetu Technicznego PKN w zakresie „Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie” oraz w podgrupie ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Członek Komitetu Sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska. 

Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji. Absolwent budownictwa i uczestnik studiów podyplomowych BIM i Inżynierii oprogramowania.

Maciej WASIK
HOCHTIEF Polska
Główny Specjalista ds. BIM

Specjalista, praktyk i pasjonat wykorzystania cyfrowych modeli w budownictwie. Na co dzień wspiera działy ofertowy i techniczny oraz pełni funkcję BIM Menadżera. W swojej pracy dąży do rozwiązań prostych, użytecznych i celowych, przez co skutecznych.

Członek komitetu sterującego Construction Domain w buildingSMART Polska.

Michał RACŁAW
scan 3D
3D scanning engineer

Michał rozwija firmy w zakresie Cyfrowej Transformacji. Nieustannie poszukuje nowych sposobów na ulepszenie naszego zrozumienia przestrzeni za pomocą innowacyjnych technologii. Specjalizuje się w pomiarach 3D, wykorzystywaniu dronów, przyczyniając się do efektywności i precyzji w różnorodnych projektach. W ramach Cyfrowej Transformacji skupia się na rozwoju i innowacyjnych rozwiązaniach, które automatyzują procesy analizy i optymalizacji danych na modelach 3D.

Program

Będziemy regularnie aktualizować tę stronę o wszystkich nowych prelegentów i sesje.

08:30-09:30
Rejestracja
09:30-09:40
Otwarcie konferencji
Anna Rydzy
09:40-09:50
Sztuczna inteligencja i architektura - Innowacje w Graphisoft
Szabolcs Arpad Miko
09:50-10:10
Wyższa jakość danych dzięki openBIM
Artur Tomczak
10:10-10:30
Przewodnik po IFC 4.3: Transformacja cyfrowa w branży infrastrukturalnej
Marcin Pszczólka
10:30-10:50
Edukacja i certyfikacja openBIM
Celine Bent
10:50-11:10
Przerwa kawowa
Na przerwę̨ kawową zaprasza Multibim - Oficjalny dystrybutor Archicada w Polsce
11:10- 11:30
Ewolucja standardów na projekcie Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon: Od wymagań do zarządzania
Przemysław Drzazga
11:30-11:50
Ciemne strony obszaru projektowania u Generalnego Wykonawcy. Ekspresowa droga z .dwg do .ifc
Anna Wiciński, Łukasz Wieruszewski
11:50-12:10
openBIM na budowie nowej siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu
Izabella Borejszo
12:10-12:30
Blender na budowie. Przykłady wykorzystania w projektowaniu i realizacji inwestycji.
Paweł Czernecki
12:30-13:50
Przerwa obiadowa
13:50-14:10
Cyfrowy bliźniak do zarządzania aktywami infrastruktury drogowej
Daniela Schaefer
14:10-14:30
Przysmak Technologiczny - Innowacyjny świat przepisów BIM: projekt dla administracji miasta Dusseldorf w openBIM
Agron Deralla
14:30-14:50
Jak wykorzystujemy BIM i IFC w połączeniu budownictwa i infrastruktury?
Gitte Vinther
14:50-15:10
Koordynacja projektów kolejowych poprzez openBIM na stacji Madryt Chamartin-Clara Campoamor
Victoria Morenate Perez
15:10-15:30
Sprawdzenie zgodności projektu architektonicznego z warunkami technicznymi na podstawie modeli BIM
Paweł Przybyłowicz
15:30-15:50
Przerwa kawowa
Na przerwę̨ kawową zaprasza Multibim - Oficjalny dystrybutor Archicada w Polsce
15:50-16:10
Bazo-danowe podejście do tworzenia wymagań BIM po stronie inwestora
Mateusz Krysiak
16:10-16:40
Praktyczne wykorzystanie IDS i bSDD w procesach weryfikacji jakości modeli BIM
Katarzyna Kordońska, Agata Muchla, Hanna Pacyno
16:40-17:00
Po co nam standaryzacja, skoro sztuczna inteligencja "wie wszystko"?
dr Adam Zadrożny
17:00-17:20
Kolejne elementy przyszłości budownictwa – Identyfikacja GS1, Open Construction Database i Cyfrowy Paszport Produktu
Zbigniew Rusinek, Grzegorz Marusza
13:50-14:10
Od koncepcji do realizacji - wykorzystaj pełen potencjał współpracy openBIM & ISETIA
Iwona Bogucka, Tekin Guvercin
14:10-14:30
Product Domain: Wyzwania związane z wbudowanym śladem węglowym - propozycja szablonu danych produktowych z wykorzystaniem klasyfikacji CCI i standardu IFC
Joanna Czernikiewicz, Magdalena Pyszkowski, Elżbieta Wielechowska
14:30-15:10
Construction Domain - debata: Porozumienie wykonawców dla BIM. Co nas łączy?
Moderacja: Marta Wołosiewicz-Połomka; Uczestnicy: Dawid Fedko, Paulina Magdzicka-Półtorak, Maciej Wasik
15:10-15:30
FM Domain: Eksploatacyjne wymagania informacyjne (AIR) - jak je przygotować i jak je spełnić?
Daniel Małysa
15:30-15:50
Przerwa kawowa
Na przerwę̨ kawową zaprasza Multibim - Oficjalny dystrybutor Archicada w Polsce
15:50-16:10
Legal Domain: Punkty za BIM – przyznawać, czy nie? Kryteria oceny ofert w zamówieniach publicznych.
Paulina Magdzicka-Półtorak, Kamil Stolarski
16:10-16:30
Edu Domain: Program Certyfikacji Specjalistów buildingSMART w Polsce
Paweł Górski
16:30-16:50
Digital Construction – czyli jak efektywnie weryfikować proces inwestycyjny
Michał Racław

Partnerzy i Patroni

Partner Strategiczny

Partner Główny

Sponsor

Patron Honorowy

Główny Patron Medialny

Patron Branżowy

Sponsor przerw kawowych

Dojazd

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać:
II linią metra — stacja Centrum Nauki Kopernik (prosimy kierować się do wyjścia Wybrzeże Kościuszkowskie)

oraz autobusami:
106, 118, 127 — przystanek Biblioteka Uniwersytecka
185 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik
162 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik

Do CN Kopernik można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusem linii 127.

Parking

Samochód można zostawić na parkingu podziemnym pod budynkiem CN Kopernik, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00–22.00.

Opłata parkingowa za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 6 zł. Cennik oraz regulamin parkingu znajduje się przed wjazdem na parking.

Samochód można zostawić również w płatnej strefie parkowania przed CN Kopernik, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. W soboty i niedziele parkowanie tam jest bezpłatne.

Nocleg

Warszawa oferuje niezliczone formy noclegu. W bliskim sąsiedztwie CN Kopernik znajdują się m.in. następujące obiekty hotelowe:

Adres konferencji

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie buildingSMART Polska

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa


Anna Rydzy

Prezes Zarządu
Tel: +48 729 874 587
Mail: info@buildingsmart.org.pl