Knauf nowym Członkiem Korporacyjnym buildingSMART Polska

26.01.2022

Serdecznie witamy w gronie Członków Korporacyjnych Stowarzyszenia buildingSMART Polska firmę Knauf Sp. z o.o.

Knauf to jeden z wiodących producentów nowoczesnych materiałów budowlanych na świecie z centralą w Iphofen w Niemczech. Firma Knauf, której historia sięga 1932 roku, przeszła długą drogę od małej, rodzinnej firmy do wielkiego, międzynarodowego koncernu, który prowadzi działalność na całym świecie, dalej pozostając firmą rodzinną.

Historia Knauf w Polsce to blisko 30-letnie doświadczenie w budowaniu silnej pozycji lidera na rynku materiałów i systemów budowlanych, będących kompleksowym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum inwestycji budowlanych.

Marka Knauf należy do najlepiej rozpoznawalnych w swojej kategorii i jest postrzegana jako marka premium, za którą zawsze stoi wysoka jakość.

„Inwestujemy w innowacje, aby wspólnie projektować i realizować wizjonerskie idee, które do tej pory pozostawały w sferze wyobrażeń. Nasze centra badawcze w Polsce i na świecie opracowują narzędzia, które kreują rozwiązania dla współczesnego budownictwa. Tworzymy nowe receptury materiałów, projektujemy rozwiązania systemowe, aby zapewnić użytkownikom bezpieczne, komfortowe i ekonomiczne budynki” – mówi inż. Marcin Chmielewski, doradca ds. techniczno-projektowych w firmie Knauf.

„Przystąpienie do buildingSMART Polska jako organizacji, która daje nam dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczenia międzynarodowej społeczności tworzącej innowacyjne rozwiązania technologiczne dla branży budowlanej, wpisuje się w strategię naszej firmy” – dodaje Radosław Rajkiewicz, Kierownik Działu Wsparcia Projektowego.

Cieszy nas bardzo, że kolejna firma z tego sektora dołącza do naszego grona i zyskujemy cennych uczestników już działających w ramach naszych Pokoi Technicznych grup roboczych, jak również uczestników wspierających powstawanie nowych grup tematycznych, których powołanie planujemy w najbliższej przyszłości.