Oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską a buildingSMART Polska

05.06.2020

     

Z radością informujemy o podpisaniu listu intencyjnego o współpracy partnerskiej pomiędzy Politechniką Wrocławską a Stowarzyszeniem buildingSMART Polska. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z instytucją, której od dawna leży na sercu proces digitalizacji rynku budowlanego, a dowodem na to jest chociażby fakt, iż Politechnika Wrocławska jest jednym z pięciu liderów nowych jednostek badawczych (tzw. Hubów Innowacji Cyfrowej), powołanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w ramach programu „Przemysł 4.0”.

Podpisany list intencyjny to potwierdzenie współpracy, która już trwa. buildingSMART Polska wspiera m.in. Konferencję Nowych Technologii „BIMaction” zainicjowaną i rozwijaną przez Koło Naukowe Młodych Menadżerów Budownictwa działającego przy Zakładzie Technologii i Zarządzania w budownictwie.

Aktywnym członkiem jednej z naszych Grup Roboczych w ramach Pokoju Technicznego Product Room jest Prof. Romuald Tarczewski, który – co cieszy nas ogromnie – weźmie udział w pracach polskiego Jury buildingSMART International Awards 2020, którego obrady rozpoczną się już lipcu br.

Bardzo cieszymy się na współpracę!