Centrum Nauki Kopernik w Warszawie / Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego
6-7 maja 2025

openBIM Poland 2025

O konferencji

Zapraszamy na trzecią edycję konferencji openBIM Poland, organizowaną przez Stowarzyszenie buildingSMART Polska, która odbędzie się w dniach 6-7 maja 2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oczywiście będzie mowa przede wszystkim o openBIM: ogólnie i technicznie, międzynarodowo i lokalnie. Nie zabraknie ciekawych przykładów praktycznych zastosowań zarówno w infrastrukturze, jak również w kubaturze, ale również tematów dotyczących cyfryzacji, standaryzacji i zarządzania danymi w bardziej ogólnym ujęciu.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was nowość: drugiego dnia konferencji odbędą się wyjątkowe warsztaty prowadzone przez wyjątkowych prowadzących. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w ekosystem rozwiązań openBIM z praktycznymi przykładami (IFC, BCF, IDS, BSDD), a następnie praktycznie wykorzystają Bonsai (BlenderBIM) do zarządzania modelami w IFC, z uwzględnieniem zaawansowanych specyfikacji w IDS. Uwaga, grupa warsztatowa jest ograniczona do 40 osób, więc zachęcamy do szybkich zapisów. 

Warsztaty odbędą się w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (budynek obok CN Kopernik) dzięki uprzejmości firmy Saint-Gobain, naszego członka korporacyjnego.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Konferencja ta przeznaczona jest zarówno dla specjalistów, którym openBIM i otwarte standardy rozwijane i udostępniane światu przez buildingSMART nie są obce, ale również dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, że .ifc oraz inne standardy i serwisy buildingSMART działają, a w openBIM można pracować i tworzyć wspaniałe projekty. Zapraszamy również przedstawicieli inwestorów oraz administracji publicznej, odpowiedzialnych za prowadzenie i nadzorowanie inwestycji w Polsce. Chętnie powitamy również przedstawicieli technicznych uczelni wyższych – nauczycieli, jak i studentów.

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI:

Bilety w formule Early Bird (dostępne do 6 kwietnia):

Konferencja590,00 zł – cena zawiera: 

  • dzień pierwszy: udział we wszystkich sesjach konferencji, tłumaczonych symultanicznie + dwie przerwy kawowe oraz przerwę obiadową

Konferencja + Warsztaty990,00 złcena zawiera:

  • dzień pierwszy: udział we wszystkich sesjach konferencji, tłumaczonych symultanicznie + dwie przerwy kawowe oraz przerwę obiadową
  • dzień drugi: udział w dwóch częściach warsztatów + przerwa kawowa

Bilety w normalnej sprzedaży (dostępne po 6 kwietnia):

Konferencja690,00 zł – cena zawiera: 

  • dzień pierwszy: udział we wszystkich sesjach konferencji, tłumaczonych symultanicznie + dwie przerwy kawowe oraz przerwę obiadową

Konferencja + Warsztaty1.090,00 złcena zawiera:

  • dzień pierwszy: udział we wszystkich sesjach konferencji, tłumaczonych symultanicznie + dwie przerwy kawowe oraz przerwę obiadową
  • dzień drugi: udział w dwóch częściach warsztatów + przerwa kawowa

Członków buidlingSMART Polska prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem w celu skorzystania z przywilejów i zniżek członkowskich.

fot. Warbud
fot. Warbud

Zarejestruj się już dziś

Spotkamy się już 6 maja 2025 roku w Warszawie!

Prelegenci

Poznaj grono entuzjastów openBIM z kraju i ze świata, którym zależy, aby budowano mądrzej, taniej, efektywniej, z większą dbałością o środowisko naturalne. Oto pierwsi prelegenci konferencji openBIM Poland 2025:

Peter RUMMEL
Bentley Systems Germany GmbH
Director of Infrastructure Policy Advancement (Europe)

Peter Rummel jest Dyrektorem ds. rozwoju polityki infrastrukturalnej w Bentley Systems, ściśle współpracującym z instytucjami rządowymi i stowarzyszeniami w celu opracowania i realizacji wizji, w jaki sposób infrastruktura będzie prowadzić do ekologicznej, zrównoważonej przyszłości.
W ciągu swojej ponad dwudziestoletniej kariery pracował na różnych stanowiskach, w tym w dziale technicznym, sprzedaży, rozwoju biznesu i marketingu. Uzyskał tytuł magistra geofizyki na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Po rozpoczęciu pracy w firmie inżynieryjnej zajmującej się eksploracją zasobów naturalnych i inżynierią środowiska, przeniósł się do Autodesk, gdy firma zaczęła rozszerzać swoje portfolio na branżę GIS / geoprzestrzenną. W 2000 roku przeszedł na pięć lat do międzynarodowego dostawcy oprogramowania i usług Man and Machine, ostatecznie kierując zespołem GIS i strategią geoprzestrzenną jako dyrektor ds. rozwoju biznesu w Europie. Wracając do Autodesk, Peter skupił się na integracji przejęcia głównej technologii geoprzestrzennej i ekosystemu partnerskiego w Europie Środkowej, obejmującego pełne portfolio Autodesk.

Leon VAN BERLO
buildingSMART International
Dyrektor Techniczny

Leon to zorientowany na wyniki profesjonalista z pasją do budowania – niezależnie od tego, czy chodzi o firmy, wydajne zespoły czy innowacyjne narzędzia – wnosi do swojej pracy pozbawione nonsensów podejście. Przedkładając długoterminową wartość biznesową nad technologię, kieruje się celami i dąży do efektywności i skalowalności (ROCE). Koncentruje się na robieniu właściwych rzeczy, nawet jeśli jest to trudne lub niepopularne.

Z doświadczeniem w inżynierii architektonicznej i historią jako przedsiębiorca, łączy praktyczną wiedzę ze strategicznym przywództwem. Jako pasywny inwestor, rowerzysta i aktywny ojciec, ceni zarówno równowagę osobistą, jak i zawodową. Jego misją jest umożliwienie interesariuszom z branży budowlanej kształtowania własnej cyfrowej przyszłości.

Artur TOMCZAK
buildingSMART International
bSDD Product Manager

Artur dołączył do buildingSMART International jako bSDD Product Manager. Jest również doktorantem na Norweskim Uniwersytecie Technicznym (NTNU), gdzie zajmuje się technologiami wspierającymi zarządzanie informacjami na temat gospodarki obiegu zamkniętego w budownictwie.

Marcin PSZCZÓŁKA
Trimble / BIM Corner
Product Manager / Współzałożyciel

Od 2015 roku, pasja do BIM stała się centralną częścią kariery Marcina. Przez lata pracował jako projektant drogowy, kolei oraz BIM Koordynator, zdobywając cenne doświadczenie. Jako Product Manager w Trimble, skupia się na innowacjach, autonomizacji procesów i cyfryzacji sektora budowlanego. Aktualnie odpowiada za wdrażanie standardu IFC 4.3 w oprogramowaniu Trimble Quadri. Ponadto, jest współzałożycielem platformy BIMCorner, gdzie aktywnie dzieli się wiedzą na temat BIM, skupiając się zwłaszcza na wykorzystaniu IFC w infrastrukturze. 

Menno MEKES
Arons en Gelauff, Niderlandy
Architekt

Jestem Menno Mekes, modeler. To takie proste.
W dzisiejszych czasach więcej osób sprawdza modele niż je modeluje. To wywiera dużą presję na naszą pracę i dlatego jestem aktywny w holenderskiej społeczności BIM. Aby reprezentować modelerów. I sektor architektoniczny, ponieważ nie bez powodu pracuję w Arons and Gelauff Architects.
Nasze budynki są projektowane i konstruowane przez nas, co zapewnia wysoką jakość projektów o wyjątkowej architekturze. To właśnie z tego powodu, mojego zainteresowania architekturą i technologią, pracuję tutaj z wielką przyjemnością od 25 lat. Uwielbiam innowacje i ulepszenia, które nie ograniczają się do procesów w Arons and Gelauff Architects. Poprzez moje role w BIM base IDS, Material Naming Convention Naa.K.T. i buildingSMART, mogę przyczynić się do jakości BIM w Holandii.
Jestem tutaj, aby dzielić się swoją wiedzą. Robię to od prawie dwóch lat we współpracy z Petru jako trener BIMvoice.

Petru CONDURARU
BIMvoice / AF Gruppen, Norwegia
Founder / BIM Coordinator

Cześć, jestem Petru, założyciel BIMvoice. Pracuję jako koordynator BIM dla AF Gruppen przy projekcie wodociągowym o wartości 1 miliarda euro w Oslo, w Norwegii. Projekt ten jest budowany głównie przy użyciu modeli IFC. Prowadzę również Bonsai Bootcamp, program szkoleniowy openBIM zaprojektowany, aby pomóc profesjonalistom BIM opanować praktyczne przepływy pracy z Bonsai. Moim celem jest promowanie openBIM i wspieranie organizacji we wdrażaniu praktycznych rozwiązań openBIM w celu poprawy współpracy, usprawnienia realizacji projektów i oszczędności czasu. Dzięki ponad 11-letniemu doświadczeniu w branży budowlanej, jestem pasjonatem uczenia się, dzielenia się wiedzą i zapewniania profesjonalistom narzędzi i spostrzeżeń, których potrzebują, aby odnieść sukces w swoich rolach. Dzielę się swoją wiedzą i spostrzeżeniami ze społecznością AEC na YouTube i LinkedIn, łącząc się z profesjonalistami, którzy chcą przyjąć openBIM i przekształcić swoje przepływy pracy.

Hanna ŁUKASZEWSKA
Datacomp IT
Dział Rozwoju Systemów BIM

Hanna jest absolwentką Wydziału Architektury oraz doktorantką Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej. Asystentka w dziale rozwoju systemów technologii BIM, architekt aplikacji w firmie informatycznej Datacomp IT. Uczestniczka szkoleń z zakresu specjalistycznego oprogramowania, koordynacji międzybranżowej i modelowania BIM oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka publikacji specjalistycznych, materiałów dydaktycznych i prezentacji branżowych.

Elżbieta WIELECHOWSKA
buildingSMART Polska
Członkini Indywidualna

Freelancerka, specjalistka w dziedzinie cyfryzacji, standaryzacji i openBIM. Zawodowo związana z obszarem nieruchomości i inwestycji. Autorka wielu publikacji, webinariów i szkoleń dotyczących BIM i standaryzacji.

Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych WSB BIM Manager.

Członkini indywidualna buildingSMART Polska, przewodnicząca Product Domain i liderka inicjatywy opracowania polskiej klasyfikacji budowlanej CCI-PL. Reprezentantka komitetu technicznego Construction Classification International Collaboration (CCIC-TC).

Członkini Podgrupy Roboczej ds. Klasyfikacji CCI, działającej w ramach Grupy Roboczej BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii (luty-wrzesień 2023). Współautorka dokumentu koncepcji wdrożenia polskiej klasyfikacji budowlanej na potrzeby BIM na podstawie standardu CCI rozwijanego przez Construction Classification International Collaboration. Aktualnie członkini zespołu „Dane w Budownictwie” działającego w ramach grupy roboczej GRAI przy Ministerstwie Cyfryzacji. Współautorka raportu SMART – studium programu inteligentnej transformacji cyfrowej.

Marcin GRONOWSKI
Saint-Gobain
Inżynier Rozwoju Technicznego / Specjalista BIM

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Budownictwo oraz studiów podyplomowych z zakresu BIM na Politechnice Krakowskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanym biurze projektowym specjalizującym się w kompleksowych projektach termomodernizacji obiektów zabytkowych oraz w opracowywaniu szczegółowych ekspertyz technicznych. Z pasją tworzył wizualizacje 3D dla wiodących producentów materiałów budowlanych, co zaowocowało współpracą z firmą Saint-Gobain. Aktualnie jako doradca techniczny i specjalista BIM, łączy wiedzę inżynierską z umiejętnościami cyfrowymi przy różnego rodzaju projektach wykorzystujących najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Marta WOŁOSIEWICZ-POŁOMKA
buildingSMART Polska
Project Coordinator

Marta jest z wykształcenia architektem. Drogę zawodową zaczęła od projektowania i większość swego doświadczenia zebrała jako architekt. Pełniła także rolę koordynatora przy projekcie pilotażowym powstałym z użyciem medotyki BIM, koordynowała zespoły ekspertów, organizowała szkolenia, wspierała prace przy organizacji konferencji i seminariów.
W ostatnich latach poszerza swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie cyfryzacji procesu budowlanego i otwartych standardów m.in. kończąc studia podyplomowe z tematyki BIM. Koordynatorka projektów w buildingSMART Polska.

Dawid FEDKO
Mostostal Warszawa SA
Kierownik Działu Transformacji Cyfrowej

Dawid jest Kierownikiem Działu Transformacji Cyfrowej w Mostostal Warszawa, stawiającym na pracę zespołową. Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM na budowach i w strukturach organizacji. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”. Członek zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. 

Uczestnik prac Komitetu Technicznego PKN w zakresie „Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie” oraz w podgrupie ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Członek Komitetu Sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska. 

Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji. Absolwent budownictwa i uczestnik studiów podyplomowych BIM i Inżynierii oprogramowania.

dr Kamil STOLARSKI
SMW Legal
Radca Prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Członek zarządu Stowarzyszenia buildingSMART Polska i członek Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i Akademii Sztuki Wojennej. W praktyce prawniczej specjalizuje się w obsłudze prawnej inwestycji budowlanych oraz w doradztwie podatkowo-korporacyjnym. Zarządza procesem obsługi Klientów kancelarii SMW Legal.

Artur KRYGIER
PORR SA
Starszy Specjalista BIM

Starszy Specjalista BIM w firmie PORR opiekujący się obszarem budownictwa infrastrukturalnego. Od kilku lat pracuje nad wdrożeniem BIM wśród zespołów realizacji i działów ofertowych wewnątrz firmy, a także prowadzi działania edukacyjne na uczelniach wyższych oraz technikach budowalnych. Dodatkowo angażuje się w procesy wdrożeniowe oraz dialogi technologiczne prowadzone przez Zamawiających.
Uważa, że BIM to nie nowa technologia czy metodyka, a sposób pracy, który staje się naszą codziennością – co ważne, dostępną dla każdego. Najważniejsze to dobranie odpowiednich narzędzi dla każdego użytkownika, zapewnienie mu wsparcia, a także motywacja do ciągłego rozwoju.

Michał LATAŁA
CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY
Dyrektor Biura Transformacji Cyfrowej

Michał Latała – pierwszy na świecie, a na pewno w Polsce Fanatyk BIM!  Obecnie jest Dyrektorem Biura Transformacji Cyfrowej w Centralnym Porcie Komunikacyjnym i wyznacza standardy BIM i GIS w Programie CPK. Były projektant drogowy. Pasjonat cyfryzacji wszystkiego! Zwolennik końca dokumentacji papierowej. Chce zmienić postrzeganie BIMu i urealnić cyfryzację procesu budowlanego w Polsce. A prywatnie? Jest szefem kuchni we własnym domu, bo jest również fanatykiem gotowania.

Dan VLASCEANU
PORR Rumunia
BIM Area Manager, Innovation Department

Dan, z ponad sześcioletnim doświadczeniem w Dziale Innowacji w PORR i trzyletnim jako członek buildingSMART Romania, zajmuje się identyfikacją i automatyzacją przepływów pracy w branży budowlanej. Silny orędownik standardów openBIM, koncentruje się na poprawie interoperacyjności danych i współpracy przy wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence i Data Analytics.
Pasjonat innowacji, Dan opracowuje rozwiązania automatyzacji dla powtarzalnych przepływów pracy na wszystkich etapach projektu. Od momentu dołączenia do PORR w 2019 r. odegrał kluczową rolę we wdrażaniu technologii takich jak BIM, systemy sterowania maszynami, rozwiązania do monitorowania produkcji na placu budowy i fotogrametria lotnicza.

dr hab. inż. Tomasz OWERKO, prof. AGH
AGH w Krakowie
Kierownik Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa

Kierownik Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Pomysłodawca i kierownik Studiów Podyplomowych BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych. Editorial Board Member – Scientific Data – Nature. Członek Grupy Roboczej ds. BIM MRiT, koordynator podgrupy technologicznej.

Geodeta uprawniony. 

Katarzyna WOŹNIAKOWSKA
Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
Manager BIM
Dawid HUCZYŃSKI
Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
Koordynator BIM
Małgorzata WAŹBIŃSKA
Mostostal Warszawa SA
Design Manager

Ukończyła budownictwo na Politechnice Poznańskiej – dla której również szczęśliwym trafem właśnie realizuje z ramienia generalnego wykonawcy już trzeci obiekt – oraz Akademię Project Managera w ramach studiów podyplomowych WSB. W swojej obecnej roli Design Managera, ma okazję i satysfakcję łączyć i szukać balansu dla różnych perspektyw, które zdobyła z dotychczasowych doświadczeń zawodowych – projektanta, kierownika budowy i kierownika kontraktu. Jej osobistą i zawodową pasją jest szeroko pojęta komunikacja, zarówno interpersonalna, jak i ta związana z przepływem informacji w procesach i wypracowywaniem rozwiązań optymalnych dla wszystkich interesariuszy. Chętnie w tym celu eksploruje i zaprzęga do współdziałania możliwości BIM.

dr inż. Radosław GÓRZEŃSKI
Politechnika Poznańska
Adiunkt

dr inż. Radosław Górzeński, adiunkt w Instytucie Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej – specjalność naukowa: wentylacja i klimatyzacja. Autor oraz współautor ponad 40 recenzowanych publikacji dotyczących systemów wentylacji i klimatyzacji, jakości powietrza, budynków pasywnych i niskoenergetycznych, szczelności powietrznej budynków i zarządzania energią w zespołach budynków. Praca doktorska pt. „Koncepcja wentylacji w budynkach niskoenergetycznych” obroniona na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej w 2009r.

W latach 2020-2024 kierownik projektu Horizon 2020 Renergetic “Community-empowered Sustainable Multi-Vector Energy Islands”.

W latach 2008-2025 zaangażowany w realizację szeregu opracowań związanych z realizacją zadań inwestycyjnych Politechniki Poznańskiej (budowa Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii, Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej, Hali Sportowej, budynku niemal zero-energetycznego Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania, budynku Rektoratu) oraz eksploatacyjnych i modernizacyjnych. Zarządzający projektem z ramienia Zamawiającego w ramach budowy budynku Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania (2017-2019), rozbudowy budynku Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji (2016-2018) oraz budynku Rektoratu Politechniki Poznańskiej (2023-2025). Autor szeregu opracowań, analiz i koncepcji rozwiązań technicznych układów HVAC w budynkach Politechniki Poznańskiej.

Marta PARRO PEREZ
Urząd Miejski w Madrycie, Hiszpania
Kierowniczka działu ds. koordynacji i innowacji w zakresie wydawania zezwoleń

Architektka (Uniwersytet w Alcalá). Od 2019 r. pracuje w Radzie Miasta Madrytu, specjalizując się w pozwoleniach na budowę. Aktywnie uczestniczyła w procesach cyfryzacji, w szczególności w projekcie automatyzacji MADRIDdbp (cyfrowe pozwolenia na budowę).

Szymon BLOCH
scan3D
CEO

Ekspert w dziedzinie cyfrowej transformacji miast, fabryk i budynków, specjalizujący się w skanowaniu 3D, cyfrowych bliźniakach i BIM. CEO scan3D od 2016 roku, lider innowacji w zarządzaniu dokumentacją 2D/3D i integracji danych skanowania z PAS 128. Posiada bogate doświadczenie w implementacji nowoczesnych technologii w przemyśle i infrastrukturze, wspierając firmy w optymalizacji procesów i cyfryzacji obiektów.

Z pasją dzieli się wiedzą, inspirując do korzystania z nowych technologii i budowania efektywnych strategii digitalizacji. Aktywnie rozwija swoją firmę na rynkach europejskich, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej, jednocześnie angażując się w tworzenie społeczności ekspertów wokół inicjatywy BIM Spirits. Jego wystąpienia łączą ekspercką wiedzę z praktycznym podejściem i dużą dawką pozytywnej energii.

Maciej DUSZA
PORR SA
BIM Manager

BIM Manager projektu Nowego Szpitala Onkologicznego po stronie Generalnego Wykonawcy. Jest przekonany, że metodologia BIM to jedno z kluczowych narzędzi umożliwiających optymalne zaprojektowanie budynku, uwzględniające zarówno przyszłe potrzeby użytkowe, jak i dostępny budżet. Specjalizuje się w realizacjach obiektów szpitalnych o wysokim stopniu skomplikowania. Posiada pond 10-letnie doświadczenie w pracy z metodologią BIM, zarówno po stronie Generalnego Wykonawcy, jak i Projektanta.

Marcin SZULC
PORR SA
BIM Manager

Inżynier budownictwa z zacięciem informatycznym, co spowodowało, że od siedmiu lat spełnia się w roli BIMowca. Pracował w pracowni projektowej oraz w dziale kalkulacji, a obecnie jest BIM Managerem na budowie Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. W pracy lubi rozwiązywać problemy oraz zdobywać nowe umiejętności. Stara się, by komputer robił jak najwięcej czynności za niego.

Raido PUUST, MSc, PhD
Politechnika w Tallinie (TalTech), Estonia
Profesor w dziedzinie informacji budowlanej

Raido Puust uzyskał tytuł doktora na Politechnice w Tallinie, a jego obecne stanowiska obejmują zarówno wykłady / badania na uniwersytecie, jak i doradztwo w zakresie inżynierii lądowej w sektorze prywatnym. Jego obecna wiedza specjalistyczna koncentruje się na modelowaniu informacji o budynku dla budynków, a także dla infrastruktury. Wieloletnie doświadczenie w zakresie profesjonalnego oprogramowania do projektowania i analizy dało dobry wgląd w obecnie dostępne narzędzia i przepływy pracy. Specjalizacje: BIM dla budynków (Autodesk), BIM dla infrastruktury (Autodesk, Bentley), stosowanie systemu klasyfikacji budowlanej po stronie klienta (CCI, CCI-EE), drony w budownictwie, modelowanie i analiza hydraulicznych sieci rurowych i uderzeń hydraulicznych (EPANET, WaterGEMS, SWWM, SewerGEMS, HAMMER), rozwój i wsparcie e-learningu (Moodle, learning analytics workflows).

Marzena GOŁDYN
GS1 Polska
Menedżer ds. budownictwa

BIM manager, architektka, manager projektów. Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. W 2021 ukończyła studia podyplomowe BIM Manager na WSB w Poznaniu. Z sukcesem wdrażała i stosowała metodykę BIM w zakresie zarządzania informacją projektową (Dino Polska S.A.) oraz modelowania i koordynacji skomplikowanych systemów sanitarnych dla przemysłu (Mercury Engineering Polska Sp. zoo).  Od roku działa w organizacji GS1 Polska na rzecz zaangażowania branży budowlanej w szersze stosowanie otwartych standardów identyfikacji i współdzielenia danych o produktach. Entuzjastka nowych rozwiązań technologicznych. Propagatorka cyfryzacji oraz standaryzacji w budownictwie.

Norbert LEWKO
BIM Ally Sp. z o.o.
BIM Director, Członek Zarządu

BIM Director i członek zarządu BIM ALLY Sp. z o. o., architekt – ukończył wydział architektury Politechniki Białostockiej. Swoją przygodę z budownictwem zaczął już w Technikum Budowlano Geodezyjnym w Białymstoku, dzięki któremu miał okazję poznać budowę zarówno ze strony robotnika/wykonawcy jak i później inżyniera. Doświadczony praktyk z zakresu wykorzystania technologii BIM, Certyfikowany profesjonalista Revit, Certyfikowany instruktor Revit, konsultant BIM współpracujący z producentami budowlanymi w Polce, Belgii, Holandii, Francji, Anglii, USA. W swojej działalności zawodowej zajmuję się wdrażaniem i rozwojem technologii BIM oraz automatyzacjami w architekturze. Blisko związany i współpracujący nad rozwojem inicjatyw BIM, takich jak Standardy Revit (www.revitstandards.org), TechBiM (https://www.techbim.be/), MatBiM (https://www.matbim.be/). Wraz z BIM ALLY współpracuje z Politechniką Białostocką a także buildingSMART Polska oraz BIM Klastrem.

 Profesjonalnie zajmuje się:

  • Koordynacją tworzenia specyficznych bibliotek/materiałów dla producentów budowlanych na potrzeby projektantów z branży architektonicznej i instalacji budowlanych.
  • Analizą i audytem narzędzi dla projektantów w środowisku BIM.
  • Projektowaniem nowych narzędzi dla projektantów w środowisku BIM.
  • Jest także współautorem oprogramowania BIM ALLY Toolbox, łączącego świat projektanta i producenta.
Agata MUCHLA
Mostostal Warszawa SA
Specjalista ds. Innowacji

Agata ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, a wiedzę odnośnie BIM ugruntowała na studiach podyplomowych Interdyscyplinarny BIM na PW.  Jako Specjalista ds. Innowacji w Mostostalu Warszawa, na co dzień zajmuje się grantowymi projektami europejskimi dotyczącymi szeroko pojętych innowacji i cyfryzacji w budownictwie – m.in. zastosowania metod sztucznej inteligencji do wsparcia bezpieczeństwa na budowie, zagadnienia cyfrowego bliźniaka, jak również automatyzacji procesu weryfikacji efektywności energetycznej budynku oraz harmonogramu budowy. Aktywnie uczestniczy również we wdrażaniu standardów i usług openBIM w firmie.

Witold OLCZAK
Mostostal Warszawa SA
Specjalista ds. Innowacji

Witold pracuje jako Specjalista ds. Innowacji w Mostostalu Warszawa w europejskich projektach badawczych związanych z cyfryzacją w budownictwie. W trakcie pracy nad innowacją zebrał unikatowe doświadczenia w tematyce  cyfrowych pozwoleń na budowę, zastosowania dronów i skanerów laserowych, zagadnień internetu rzeczy, zarządzania śladem węglowym. Na co dzień współpracuje z europejskimi uczelniami, instytutami badawczymi, producentami oprogramowania i różnorodnymi firmami z branży budowlanej i nie tylko.   

Program

Będziemy regularnie aktualizować tą stronę o wszystkich nowych prelegentów i sesje.

08:30-09:30
Rejestracja
09:30-09:50
Otwarcie konferencji
Anna Rydzy (buildingSMART Polska)
09:50-10:00
Keynote Speech
Peter Rummel (Bentley Systems)
10:00-10:20
IFC 5 - przyszłość otwartych standardów współpracy
Leon van Berlo (buildingSMART International)
10:20-10:50
Aktualne projekty w Domains buildingSMART Polska
Elżbieta Wielechowska, Marcin Gronowski, Marta Wołosiewicz-Połomka, Dawid Fedko, Kamil Stolarski, Artur Krygier (buildingSMART Polska)
10:50-11:10
Przerwa kawowa
Na przerwę̨ kawową zaprasza Xella Polska
11:10- 11:20
Szczegóły wkrótce
11:20-11:40
CPK otwarty na BIM
Michał Latała (Centralny Port Komunikacyjny)
11:40-12:00
Praktyczne podejście openBIM firmy PORR przy budowie autostrady transkarpackiej w Rumunii
Dan Vlasceanu (PORR, Rumunia)
12:00-12:20
Deep Learning meets BIM, czyli diagnostyka obiektów inżynierskich w budownictwie cyfrowym z wykorzystaniem standardów otwartych
Tomasz Owerko (AGH)
12:20-12:40
Droga Modelu Klienta: Od Chaosu Danych do Użytecznych Wniosków
Katarzyna Woźniakowska, Dawid Huczyński (Atlas Ward)
12:40-14:00
Przerwa obiadowa
Na lunch zaprasza Xella Polska
14:00-14:20
IDS dla każdego, każdego dnia
Menno Mekes (Arons en Gelauff, Niderlandy)
14:20-14:40
Rozwój współpracy na publicznych projektach z wymogami BIM – perspektywa 2017-2025
Małgorzata Waźbińska, Radosław Górzeński (Mostostal Warszawa, Politechnika Poznańska)
14:40-15:00
MADRIDdbp. Cyfrowe pozwolenia na budowę w gminie Madryt
Marta Parro Perez (Urząd Miejski w Madrycie)
15:00-15:20
Dobry start to droga do sukcesu: Kluczowa rola precyzyjnych danych 3D w idei openBIM
Szymon Bloch (scan3D)
15:20-15:40
Wykorzystanie openBIM przy realizacji Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Maciej Dusza, Marcin Szulc (PORR SA)
15:40-16:00
Przerwa kawowa
Na przerwę̨ kawową zaprasza Xella Polska
16:00-16:20
W jaki sposób system klasyfikacji budowlanej oparty na normach jest zgodny z przepływami pracy openBIM?
Raido Puust (Politechnika w Tallinie, Estonia)
16:20-16:40
Cyfrowe Paszporty Produktów: Od danych BIM do zrównoważonego projektowania dzięki IFC i GTIN
Marzena Gołdyn, Norbert Lewko (GS1, BIM Ally)
16:40-17:00
buildingSMART International Awards Winner: ASSIST-IoT Inteligentne Bezpieczeństwo na Placu Budowy
Agata Muchla, Witold Olczak (Mostostal Warszawa)
17:00-17:40
Debata
Szczegóły wkrótce
09:00-12:00
Praktyczne wykorzystanie ekosystemu rozwiązań openBIM: IFC, IDS, BCF, bSDD w codziennej pracy część 1
Artur Tomczak, Marcin Pszczółka, Petru Conduraru, Menno Mekes, Hanna Łukaszewska, Dawid Fedko
12:00-13:00
Przerwa kawowa
13:00-16:00
Praktyczne wykorzystanie ekosystemu rozwiązań openBIM: IFC, IDS, BCF, bSDD w codziennej pracy część 2
Artur Tomczak, Marcin Pszczółka, Petru Conduraru, Menno Mekes, Hanna Łukaszewska, Dawid Fedko
16:00-18:00
Certyfikacja Specjalistów buildingSMART
Niespodzianka - szczegóły wkrótce

Partnerzy i Patroni

Patron Honorowy

Partner Główny

Sponsor

Sponsor Przerw Kawowych oraz Lunchu

Główny Patron Medialny

Partnerzy Medialni

Patron Branżowy

Sponsor Warsztatów

Przestrzeń dla uczestników warsztatów zapewnia

Dojazd

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać:
II linią metra — stacja Centrum Nauki Kopernik (prosimy kierować się do wyjścia Wybrzeże Kościuszkowskie)

oraz autobusami:
106, 118, 127 — przystanek Biblioteka Uniwersytecka
185 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik
162 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik

Do CN Kopernik można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusem linii 127.

Parking

Samochód można zostawić na parkingu podziemnym pod budynkiem CN Kopernik, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00–22.00.

Opłata parkingowa za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 6 zł. Cennik oraz regulamin parkingu znajduje się przed wjazdem na parking.

Samochód można zostawić również w płatnej strefie parkowania przed CN Kopernik, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. W soboty i niedziele parkowanie tam jest bezpłatne.

Nocleg

Warszawa oferuje niezliczone formy noclegu. W bliskim sąsiedztwie CN Kopernik znajdują się m.in. następujące obiekty hotelowe:

Adres konferencji

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie buildingSMART Polska

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa


Anna Rydzy

Prezes Zarządu
Tel: +48 729 874 587
Mail: info@buildingsmart.org.pl