Rusza interdyscyplinarny projekt CCI-PL

13.09.2022

Zapraszamy na spotkanie dotyczące uruchomienia interdyscyplinarnego projektu CCI-PL, czyli polskiej wersji międzynarodowego standardu CCI.

Jest to kolejny etap prac nad propozycją polskiej klasyfikacji budowlanej, które do tej pory były prowadzone w ramach productROOM. Teraz czas na następny krok, do realizacji którego potrzebujemy rozbudować nasz zespół.

Zastanawiasz się, dlaczego potrzebujemy właśnie Ciebie?

Klasyfikacja budowlana CCI jest bardzo szerokim standardem. Opisuje nie tylko produkty i systemy techniczne, ale wszystkie zagadnienia związane z cyklem życia budynku lub budowli. Są to zarówno kwestie techniczne, jak i formalno-prawne związane z planowaniem inwestycji, projektowaniem, wyceną, realizacją, fazą eksploatacji wraz z przebudowami i rozbiórkami. Dlatego też zachęcamy do aktywnej współpracy osoby reprezentujących różne branże i specjalizacje budowlane i okołobudowlane:

  • konsultantów, którzy wspierają inwestorów w różnych procesach budowlanych,
  • osoby zajmujących się obsługą techniczną obiektów,
  • projektantów różnych branż,
  • wykonawców,
  • kosztorysantów,
  • producentów i dostawców materiałów i urządzeń,
  • dostawców oprogramowania dla branży budowlanej,
  • prawników obsługujących branżę budowlaną.

Podczas pierwszego spotkania zaprezentujemy, skąd się wzięła idea klasyfikacji CCI, jak to działa i dlaczego chcemy rozwijać ten standard w Polsce. Omówimy cele bieżącego projektu i zadania, jakie wstępnie wyznaczyliśmy. Dołączy do nas Raido Puust, wykładowca BIM z Politechniki w Tallinnie (TalTech), a od niedawna przewodniczący Komitetu Technicznego CCI Collaboration. Opowie krótko o doświadczeniach estońskich związanych z rozwijaniem klasyfikacji CCI.

Na zachętę przesyłamy w załączeniu artykuł naszej Koleżanki, Elżbiety Wielechowskiej z Rocznika 2021 buildingSMART Polska.

CCI_Rocznik buildingSMART Polska 2021

Aby wziąć aktywny udział w pracach nad klasyfikacją, nie trzeba koniecznie „umieć w 3D”. Będziemy pracować głównie na popularnych, ogólnodostępnych formatach plików, takich jak arkusze kalkulacyjne i dokumenty tekstowe oraz mapy myśli. Liczy się chęć współpracy i dzielenia się wiedzą!

Spotkanie odbędzie się on-line, na platformie MS TEAMS:

22 września 2022 (czwartek), w godzinach 14:00-15:00

Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/877055-5/

Po rejestracji na evenea.pl, dostaną Państwo dzień przed spotkaniem bezpośredni link do spotkania.

 

Zapraszamy!