Seminarium inicjujące partnerstwo buildingSMART Polska i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

24.01.2023

Zapraszamy na otwarte seminarium dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, inicjujące partnerską współpracę uczelni ze Stowarzyszeniem buildingSMART Polska.

Wyzwania zrównoważonego budownictwa w kontekście wymogów regulacyjnych i nastrojów w branży

Do udziału zachęcamy także studentów innych uczelni oraz wszystkich zainteresowanych perspektywami i wyzwaniami dla branży budowlanej.

Agenda spotkania:

 1. Zrównoważony rozwój (CSR, SDG, ESG i ESRS, Europejski Zielony Ład i Taksonomia, Fala Renowacji, Gospodarka Obiegu Zamkniętego).
 2. Szkodliwość sektora budowlanego i nieruchomości w kontekście zmian klimatycznych.
 3. Aktualna sytuacja branży budowlanej - czy czas czarnych łabędzi sprzyja innowacjom?
 4. Wybrane narzędzia dla dekarbonizacji budownictwa
 • cyfryzacja, w tym BIM
 • prefabrykacja
 • przemysł 4.0 a proces realizacji budowy
 • LCA / LCC i EPD
 • nowe podejście do odpadów budowlanych
 • innowacyjność materiałów budowlanych
 • energooszczędność budynków i miast
 • liczenie śladu węglowego
 1. Sesja Q&A.

Prelegenci:

Wioletta Fabrycka - od ponad 20 lat związana z szeroko rozumianą branżą budowlaną i nieruchomości. Propagatorka zrównoważonego budownictwa. Zdobytą wiedzą teoretyczną i swym doświadczeniem od wielu lat dzieli się ze studentami stacjonarnymi (cykl "Budownictwo w praktyce") i podyplomowymi ("Zarządzanie w Budownictwie") na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz na studiach podyplomowych "CSR. Cele zrównoważonego rozwoju w strategii firmy" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pomysłodawczyni, organizatorka i moderatorka cyklu webinarów na temat zrównoważonego budownictwa i architektury (ponad 40 spotkań online w półtora roku pandemii) oraz cyklu "Prawnik spotyka inżyniera", w których udział wzięło ok. 50 uznanych ekspertów. 

Jacek Boruc - Absolutny pasjonat budownictwa i jego cyfryzacji. Propagator inżynierii niskoemisyjnej. Od 24 lat związany z firmą Warbud SA (Grupa VINCI Construction), w której pełni funkcję z-cy dyrektora w pionie Przygotowania Produkcji. Członek Zarządu Stowarzyszenia buildingSMART Polska, a zarazem juror międzynarodowego konkursu buildingSMART Awards. Członek Komitetów Technicznych PKN dot. Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie (232) oraz Zrównoważonego Budownictwa (307). Rzeczoznawca budowlany Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, współautor licznych publikacji naukowych. Niezależny konsultant i szkoleniowiec. 

Zapraszamy serdecznie do rejestracji. Po dokonaniu zgłoszenia, otrzymają Państwo dzień wcześniej link do spotkania.

Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/877055-6/